A terhesek egyértelműen a magas rizikójú célcsoportba tartoznak:
Maga a H1N1 vírus NEM – mint ahogyan más szezonális influenzák sem -, viszont a megbetegedés következtében fellépő magas láz, súlyos fejlődési rendellenességeket - a terhesség vége felé pedig koraszülést - okozhat.
A döntést minden várandósnak a kezelőorvosával együtt, a terhesgondozáson kell meghoznia.
Mértékadó nemzetközi szervezetek – így a WHO is – az oltást tarják a védekezés legbiztosabb módjának. A jelenlegi ajánlások szerint, a vakcina esetleges mellékhatásainak kisebb az egészségügyi kockázata, mint a megbetegedés okozta szövődményeknek. (Az Egyesült Államokban most is zajlanak az oltás mellékhatásaival kapcsolatos, önként jelentkező, egészséges várandósok körében végzett kutatások. A vizsgálatot a Nemzeti Allergia és Fertőző Betegségek Intézete vezeti, eredményeikről igyekszünk mihamarabb tájékoztatni Benneteket.)
A vakcina nem jelent feltétlen garanciát a betegség elkerülésére! Csak annyit tudunk – a szezonális influenza elleni védőoltás kapcsán -, hogy azok, akik beadatták az oltást, kisebb gyakorisággal kapták meg a fertőzést, mint azok, akik nem részesültek védőoltásban. Valamint – az eddigi tapasztalatok szerint - azok a csecsemők, akiknek édesanyja kapott influenza elleni oltást, kevesebb eséllyel betegedtek meg életük első néhány hónapjában.
Természetesen azonnal orvoshoz kell fordulnia!
A Babásmamás.hu továbbra sem kíván állást foglalni, mindenkinek a maga meggyőződése szerint kell eljárnia a védőoltás beadatása tekintetében. Igyekszünk minél több hasznos információval és tudományos ténnyel ellátni Benneteket, de a döntést nem hozhatjuk meg mások helyett! Amit tanácsolunk: kérdéseidet bátran (és mihamarabb) vesd fel a gyermekorvosnak, nőgyógyásznak, háziorvosnak!