A szakemberek tudatosan – egyebek között nyúlvédelmi okokból - döntöttek így, és szigorúan tartják magukat az ügyben korábban megfogalmazott alapelveikhez. Az elhatározás az előző évek szomorú tapasztalatainak következménye, a dolgozók ugyanis időről időre azzal szembesültek, hogy sokan eleve nem gondolják át döntésüket; könnyelműen, azzal a tudattal vásárolják meg az állatokat, hogy az ünnepek elmúltával majd túladnak rajtuk, vagyis leadják őket.
Az intézmény hosszú évek óta foglalkozik az idényszerű házikedvencként megvásárolt húsvéti nyuszikkal kapcsolatos állatvédelmi problémákkal. A munka egyik legfontosabb eleme a felvilágosítás; a nyúlvásárláson gondolkodó szülőket arra kérik, mérlegeljék, hogy a későbbiekben is képesek lesznek-e felelős módon, jó gazdaként gondoskodni az ünnepek idején beszerzett tapsifülesekről.
Azok számára, akik felelős döntés alapján nem vásárolnak nyulat, a városligeti intézmény nyuszisimogatóval és a parasztudvari Nyúl Lak lakóinak jelképes örökbe fogadásával teremt lehetőséget arra, hogy ne maradjanak ki a "nyuszi-élményből".
A húsvéti nyuszikkal 10 és 16 óra között, külön nyuszisimogatóban ismerkedhetnek a kisebbek, természetesen állatkerti személyzet felügyelete mellett – tájékoztat a Fővárosi Állatkert honlapja.
Az állatmenhelyek többsége is a Fővárosi Állatkerthez hasonlóan döntött, hiszen a vásárlók nagyobb része eleve nem akarja megtartani az ünnepek idejére beszerzett nyuszit, kizárólag azért hozza el nyugodt szívvel a kereskedőtől, mert tudja, hogy az állatmentő szervezetek majd befogadják a feleslegessé vált jószágot. Az állatvédők azonban szeretnének gátat szabni a felelőtlen nyúlvásárlásnak, ebből adódóan egyre több alapítványnál lesz érvényben nyuszi-stop az idén!