Számos ezzel foglalkozó újságcikk áttanulmányozása során Budds leszűrte, hogy a társadalom részéről igen erős nyomás nehezedik a nőkre, miközben az anyaság, mint mindennél fontosabb hivatás van beállítva, a média folyamatosan ontja a késői szüléssel járó kockázatokkal foglalkozó híreket. Pedig - amint azt a szakember kifejtette - számos esetben egyáltalán nem arról van szó, hogy az illető nő a karrierje miatt halogatja a szülést, vagy egyéb önző okokból dönt úgy, hogy akár az ezzel járó egészségügyi kockázatokat is vállalva, későbbre tolja a családalapítást.
A közvélekedéssel szemben a kutató azt is megállapította, hogy az idősebb anyák ugyanolyan módon élik meg az anyaságot, mint a fiatalabbak, ugyanazokat a nehézségeket és örömöket tapasztalják, tehát e tekintetben sincs különbség a korosztályok között.
Számos nő részéről a szülés időpontjának kitolása nem önző, karrierista döntés, hanem alapos megfontolás eredménye. Ezek a nők akkor szeretnének gyereket, amikor már biztosak abban, hogy megtaláltak a megfelelő partnert, és anyagilag is készen állnak a plusz kiadásokra, lényegében tehát nagyon is felelősségteljesen döntenek. Budds emellett azt is kifogásolta, hogy miközben a későn szülő anyákra állandó nyomás nehezedik a médiából, az időskorban apává váló férfiakkal jóval kevesebbet foglalkoznak...